PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35798}

Hero

Ying Xiong
7,4 56 666
ocen
7,4 10 1 56666
7,4 14
ocen krytyków
Hero
powrót do forum filmu Hero

Musze przyznac, ze film ogladalo mi sie dosc dobrze, nie mialem problemow z
koncentracja, nie mialem dylematow, czy wylaczyc film w polowie, czy dac sobie spokoj z
ogladaniem reszty.

Jednak nie moglem sie powstrzymac z porownywaniem tego filmu do produkcji znanych
zapewne kazdemu.

I niestety, musze przyznac, ze obraz ten wypada dosc przecietnie.

Nie powiem, ze byl to film slaby, ale tez nie moge zachwalac go ponad inne. Sadze, ze
dosc zrownowazona ocena jest nota 6.

Najlepiej ujalbym to w takich slowach: "Dosc przecietnie wykonana, dobra basn dla
doroslych, w chinskim wydaniu."

Jesli chodzi o przeslanie, to nie sadze, zeby wnosilo ono specjalnie wiele do mojego
zycia. Sporo tez bylo drugorzednych dialogow, oraz dwuznacznych wypowiedzi. Dlatego
nie jest to film, ktory zasluguje na miano najlepszego w swoim gatunku.

Ale oczywiscie polecam kazdemu, do obejrzenia i wysnucia wlasnej opinii.

efc_2

do jakich znanych filmów porównywałeś Hero, że wypadł on przeciętnie?

ocenił(a) film na 8
Saiint

trafne pytanie ;) mi osobiście nasunęło się skojarzenie z Rashomon Kurosawy, ale to było nieuniknione, biorąc pod uwagę, że oba filmy przywołują motyw wariantywności przedstawianej historii. Z tą różnicą, że w Rashomon nacisk kładziony jest przede wszystkim na uwypuklenie cech ludzkiej osobowości - oczywiście kosztem fabuły rozumianej jako to, co rzeczywiście miało miejsce w diegesis. Natomiast w Hero wariant, który okazuje się prawdziwym ma decydujące znaczenie dla rozwoju akcji. Poza tym można chyba powiedzieć, że ten film ma "uwodzić " widza kolorem, fakturą, grą świateł i cieni, czyli po prostu obrazem (i montażem!), a nie prezentować ogólnoludzkie prawdy. Hero to świetna rozrywka na bardzo dobrym poziomie :)

ocenił(a) film na 5
tripisks

Dokładnie, dla mnie jednak to przede wszystkim rozrywka i (niestety) nic więcej, a naprawdę miał potencjał by połączyć piękno wizualne z trochę głębszą refleksją.

Pink Freud

Kiedyś za najlepszy z trójki Tygrys, Sztylety i to miałem Hero lecz teraz nic szczególnego w nim nie widzę. Zbyt nadęty, formalnie kiedyś wydawał mi się piękny, teraz bardziej mi wygląda jakby był wzorowany na teledyskach Madonny, schemat akcji zapożyczony od "Rashomona" a na dodatek reżyser podlizuje się chińskim władzom. A i filozofię walk jakoś bardziej kupuje w bezsłownej zależności: umiejętności=charakter osoby w Tygrysie niż w referatach Jeta Li, który je porównuje do muzyki. Ogólnie niezły lecz Yimou ma lepsze kawałki na swoim koncie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones