PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35798}

Hero

Ying Xiong
7,4 56 677
ocen
7,4 10 1 56677
7,5 15
ocen krytyków
Hero
powrót do forum filmu Hero

W gatunku nawet nie pisze fantastyka, a bohaterowie posiadają nadludzkie moce, zmieniają
tor lotów strzał, robią uniki przez co unikają zranienia. Totalne bzdety - lecą tysiące strzał a
oni sobie jakby tańczą (jakiś taki styl) przez co nic ich nie trafia. Do tego myślałem, że walki
będą zdecydowanie lepsze, bardziej widowiskowe. Film bez żadnego przesłania, mnóstwo
debilnych wręcz scen (chociażby kiedy ten Złamany Miecz co chwilę jest albo zabijany albo
raniony, a potem znów to samo i tak w kółko).

1 godz. 39 min. - tyle straconego czasu mnie to kosztowało, bo po ocenie i "Filmweb poleca"
nastawiałem się zdecydowanie na coś lepszego. Oglądałem mnóstwo filmów, mam bdb
gust, ale to jest totalna kicha. Poza tym oglądałem chociażby dla Jet Li, bo myślałem, że
pewnie kolejny w miarę dobry z nim film a tu gdzież tam nie - szkoda, że zarówno Li jak i
Donnie Yen brali udział w tym kiczowatym filmie. Miałem zamiar oglądać też inne chińskiej
produkcji filmy z Li, ale po tych bzdetach dam sobie chyba spokój jak na razie. Brrrrrrrrr
trzeba czekać do Niezniszczalnych 2 abym zapomniał o tym filmie i cieszył się rozwałką kina
akcji :) Mam nadzieję, że Li będzie tam w formie :D

No i będzie musieć przy profilu Li i moich ocenach być taka niska nota 4/10 nic więcej.
Szkoda kurde, że musiał tam grać Jet Li xd Ocena filmu na filmwebie to też jakieś nieporozumienie i śmiech na sali. Chyba, że dla fanów takiego szajsu.

Hero (2002) - NIE POLECAM - NIE TRAĆCIE SWEGO CZASU!!!

ocenił(a) film na 9
Nomad1000

Hahaha, tylko się uśmiałem. Sceny walki mało widowiskowe? No ja też w sumie żałuje że nie było czołgów i Migów 16, że walczyli na miecze, włócznie zamiast po ludzku na kałasznikowy i bazooki- wtedy ten film byłby dużo bardziej urokliwy.
Przy okazji zauważ, że te nadludzkie moce bohaterów, czyli latanie, obrona przed milionem strzał, pojawiają się opowieściach Bezimiennego- ten film nie ma klasycznej akcji pt ."Tu i teraz", tylko jest pełny retrospekcji, które w opowieści Bezimiennego i zapewne wyobrażeniu cesarza nabierają tony baśniowości. Ciągłe śmierci Złamanego miecza wynikają z tego, że wersje wydarzeń są co chwila modyfikowane.
Film bez przesłania? No tutaj to radzę puknąć się w czoło skoro nie widzisz, że główny bohater czyli Bezimienny , rezygnuję z realizacji swojego życiowego celu, gdyż zaczyna mieć wątpliwości co do "tyranii" cesarza, który zaczyna mu mienić się jako spoiwo ludów chińskich i ktoś kto wyciągnie kraj z wojen dynastycznych, unifikując systemy polityczne, czy nawet językowe podbitych ziem, czyniąc tym samym z Chin państwo silne, a nie rozbite wojnami domowymi. To jest zobrazowaniem mentalności Azjatów, którym kolektywizm jako taki wszedł w krew.
No ale skoro ty wolisz amerykańskie filmy rozwałki takie jak Niezniszczalni, to nie wiem czy mamy w ogóle o czym rozmawiać.
I tak, z pewnością masz świetny gust człowieku, skoro takie filmy jak Hero chciałbyś rozumieć dosłownie i mieć wszystko wystawione na tacy, bez cienia choćby głębi fabularnej, przez miałkich scenarzystów, i jeszcze gorszych reżyserów. Ja oczywiście rozumiem, że każdy ma takie dni, iż chciałby się "odmóżdżyć" i puścić sobie jakieś "zabili go i uciekł" no ale nie porównujmy takich filmów, do tych które jednak są nieco bardziej wartościowe, zarówno w sferze fabularnej, oraz czysto estetycznej, wynikającej z pięknego montażu i zdjęć. Chciałbym wiedzieć jaki jest twój ulubiony film tylko nie mów że na przykład coś pokroju Taksówkarza, czy Lotu nad kukułczym gniazdem, bo nie uwierzę. Raczej obstawiam Gladiatora, Szeregowca Ryana czy coś w ten deseń.

ocenił(a) film na 8
mati_mac

też jestem ciekaw, ale ma ukryte głosy...

mati_mac

Szeregowiec Ryan tu zgadłeś. Gladiator też wysoko. No każdy ma swój gust. Nie oglądałem tego typu filmów typu kostiumowe produkcji chińskiej, więc po prostu taka ocena a nie inna. To też wynika z zainteresowań, że kultura i historia europejska bardziej mnie ciekawi niż azjatycka.

ocenił(a) film na 9
Nomad1000

Tylko że w Szeregowcu Ryanie nie zbyt wiele historii Europy, bo całość sprowadza się do patosu i hołdującego spojrzenia na , jak zawsze zacne i jednoznaczne, wyczyny Amerykanów w Normandii- jeśli chcesz trochę historii późnego frontu zachodniego, to zdecydowanie wyżej stoi Kompania Braci, która to jest jednym z lepszych seriali i to nie tylko wojennych.
A Gladiator i historia Cesarstwa rzymskiego, to trochę tak jak Rambo i historia Nepalu.
W gruncie rzeczy można powiedzieć, że film jest o tym jakby wyglądało Imperium Romanum, gdyby żyli tam ludzie z mentalnością dzisiejszej amerykańskiej klasy średniej.
Kultura i historia Europy wielką gębą.

mati_mac

Może Yip Man to już inny gatunek, ale jednak pokazuje, że da się zrobić rewelacyjny wręcz film. No ale tu sceny gdzie 2 osoby zrobiły mega popłoch w cesarskiej armii to też LEKKA przesada. A co do gustu to nie daję każdemu ocenionemu filmowi maksymalnej noty o to chodzi, wiem też co dobre a co nie :D Dla mnie kino powinno być w głównej mierze nastawione na dobrą akcję. Co nie znaczy, że wszystkie filmy z tego gatunku oceniam na 10.

ocenił(a) film na 9
Nomad1000

Ja szukam w kinie nieco innych cech- przede wszystkim ciekawej i dobrze rozwiniętej fabuły, niemiałkich bohaterów, najlepiej nieco tragicznych, posiadających głębie charakterologiczną i emocjonalną oraz po prostu estetyki, przejawiającej się w pięknych zdjęciach oraz montażu. Można zrobić genialny film bez "dobrej akcji", moim zdaniem na przykład szwedzkie Pozwól mi wejść spełnia wszystkie te kryteria, ale raczej na zachęcam do oglądania, gdyż akcji w potocznym rozumieniu tego słowa jest tam jak na lekarstwo.

ocenił(a) film na 7
Nomad1000

Zbyt psychologiczny i za mało spektakularnych walk dlatego 7/10
Jakby było więcej walk i mniej psychologii było by 8

ocenił(a) film na 9
Nomad1000

"Nie oglądam takich filmów, więc daję 2" - logika gimnazjalisty.

mrpablo

To akurat z ani jednym ani drugim nie trafiłeś.

ocenił(a) film na 10
mati_mac

haahha dobre z tymi czołgami xDDD Film jest genialny 10/10 w pełni zasłużone!!!!! Ludzie się po prostu nie znają...

mati_mac

Taaa ja też żałuje że w filmie nie było migów-16 miałbym szansę pierwszy raz zobaczyć tę (niewątpliwie mocno utajnioną)konstrukcję
Biuro konstrukcyjne Mikołajna i Gurewicza stworzyło w swoim czasie bardzo udany samolot myśliwski mig-15, potem jego odmianę rozwojową mig-17(obydwa produkowane na licencji w Polsce i kupę lat używane w WP)ale o żadnym migu-16 to nie słyszałem.
obecnie nasze lotnictwo używa amerykańskiej konstrukcji samolotów wielozadaniowych General Dynamics F-16 gdzie GD w nazwie to producent a litera F=fighter czyli myśliwiec. To chyba o niego koledze chodziło;-).
Poza tym film jest baaardzo dobry tu się w pełni zgodzę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones