PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35798}

Hero

Ying Xiong
7,4 56 681
ocen
7,4 10 1 56681
7,5 15
ocen krytyków
Hero
powrót do forum filmu Hero

Film widziałem kilka miesięcy temu, jednak teraz sobie o nim przypomniałem przeglądając strony filmwebu. Co szczególnie utkwiło mi w pamięci? Przede wszystkim dwie, najistotniejsze chyba w tym filmie elementy:
1. Wręcz genialne zdjęcia i scenografia, nasycona kolorami, dynamiczna w trakcie walki, ale także subtelna i urzekająca gdy gdy akcja zwalnia. Film jest tak wyrazisty, że oczy chłoną go bez przerwy przez całe 100 min seansu.
2. Epicki klimat cesarstwa stwarza wrażenia czegoś więcej niż geografia dzisiejszych Chin. Patos spływający po ekranie właściwie nie ma końca, jednak nie jest on serwowany w sposób podobny do dzisiejszych hitów z Hollywood.

Te dwa aspekty sprawiają, że czuje prawdziwą magię tego filmu. I mimo że pierwotnie wystawiłem "Hero" mocną "ósemkę", teraz podwyższam ją na 9. Dlaczego? Nie każdy film potrafi mnie przykuć do ekranu ponownie po kilku miesiącach od mojej "premiery". Nie każdy film sprosta próbie czasu. O dziwo jak tak przypomniałem sobie o Hero, złapałem nieodzowną chęć ponownego wejścia do cesarskiego pałacu w skórze Jet'a Li. A to jest dla mnie wystarczająca rekomendacja...
mocne 9/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones